پل عابر پیاده

همه چیز درباره پل فلزی روگذر عابر پیاده

استمداد اهالی روستا قمی آباد ری از رییس جمهور برای نصب پل عابر پیاده

شهر ری- ایرنا - در روزگاری که بیشتر مردم شهرنشین با وجود متعدد پل های عابر پیاده معمولی و مکانیزه به راحتی ازکنار آنها عبور کرده و کف خیابان و یا بزرگراه ها را برای تردد برمی گزینند، اهالی روستای قمی آباد مدتهاست که چشم انتظار نصب یک دستگاه پل عابر می باشند. 

 

به گزارش ایرنا، گذر بسیاری از عابران پیاده از عرض خیابان آن هم درست زیر پل هوایی در حوزه شهری به امری عادی تبدیل شده و افراد زیادی بی توجه به آنچه برای تسهیل امور روزمره و تامین امنیت خود با صرف هزینه های کلان و با تلاش ارگانهای مختلف ساخته می شود، در سطح خیابانها در رفت و آمدند.  


در جایی که وجود این پل ها نادیده گرفته می شود به معضلی برای مسوولان شهرداری از بابت صرف وقت زیاد، مطالعه، مکان یابی، تامین بودجه و احداث، مبدل شده و از طرفی موجب نگرنی رانندگان و در نهایت گرفتاری عابران را به همراه دارد، به خوبی مشاهده می شود مدت هاست که برخی ساکنین نه خیلی دور از پایتخت، نیازمند برپایی حتی یکدستگاه از این پل های عابر پیاده در محله ای با جمعیت حدود یک هزار نفر می باشند.

مساله عبور و مرور عابرین پیاده در طراحی تاسیسات شهری موضوعی بسیار مهم است چرا که در اغلب موارد همچنانکه مشاهده می شود این خیابان هستند که در الویت برای عبور وسایل نقلیه در نظر گرفته شده و از طرفی افرادی که در این فضا و یا محیط ها زندگی می کنند در حقیقت مکانی را برای آنان ساخته ایم که خطر در بیخ گوش آنان قرار دارد.

متاسفانه امروزه اتومبیل ها روز به روز حاکمیت خود را بر فضاهای شهری و حتی روستاها بیشتر و بیشتر می کنند و یکی از دلایل اصلی ساخت پیاده رو و پل های عابر پیاده افزایش ایمنی عبور و مرور برای عابران است و در این مواقع بیشتر افراد در معرض خطر و جان باختگان در حوادث رانندگی ، عابرین پیاده هستند.

اهالی روستای قمی آباد از بخش قلعه نو شهرستان ری بیش از دو سال است که با مراجعه و نامه نگاری های متعدد به بخشداری، فرمانداری، استانداری و حتی توسل به ریاست جمهوری، درخواست نصب و راه اندازی یکدستگاه پل عابر پیاده برای عبور روستائیان کرده ولی با توجه به دستورات ابلاغی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران در بهمن ماه سال گذشته به شرکت متولی نصب و راه اندازی این تجهیزات، تاکنون هیچگونه خبری از نصب پل در این منطقه نیست.

*** 18 کشته به دلیل نداشتن پل عابر پیاده

رییس شورای اسلامی روستای قمی آباد در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تا کنون 18 نفر از اهالی روستا به دلیل عبور از عرض جاده اصلی کشته و یا مصدوم شده اند که با توجه به پیگیری و دستورات ابلاغی از سوی مسوولان اداره راه و شهرسازی استان تهران، شهرداری منطقه 20، اداره ایمنی ترافیک استان و واحد بازرگانی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران که تمامی آنها در جریان امر قرار دارند، تا کنون این موضوع عملی نشده است.

ˈعبدالله شیرازیˈ گفت: در نامه اخیری که در اردیبهشت ماه گذشته به دفتر ریاست جمهوری از سوی این شورا ارسال شد خواستار عملیاتی شدن نصب پل عابر پیاده با توجه مشخص شدن پیمانکار این طرح شدیم و هم اکنون نیز از مسوولان و دست اندرکاران درخواست داریم برای جلوگیری از بروز خطرات عدیده و بی شمار تلفات انسانی در این مسیر اقدامی عاجل صورت دهند.

همچنین تعدادی از اهالی روستای قمی آباد بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری با ارسال نامه های جداگانی خواستار پیگیری اجرایی شدن این طرح از سوی ارگانهای ذی ربط شده و در بخشی از این مکاتبات آمده است که ما اهالی روستای قمی آباد از دفتر ریاست جمهوری گرفته تا مسوولان اداره راه و ترابری و شهرداری منطقه 20 برای رفع این معضل استمداد عاجل می جوییم.

مسعود تهرانی، حسین عابدینیان، علی عباسی، عباس شیرازی، علی رضایی پور و معصومه رضایی از جمله اهالی این روستا می باشند که ضمن اعلام مشکلات و نیازهای این روستا برای احداث پل عابر پیاده، موضوع دو سال مسکوت مانده این طرح را تا امروز یادآورشدند.

بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری با جمعیتی 45 هزار نفر در 10 کیلومتری جاده ورامین واقع شده است.  

 

تاریخ خبر: 20/03/1393 | ساعت: 19:25|

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 21 خرداد 1393 ساعت 06:51 | نویسنده: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.