پل عابر پیاده

همه چیز درباره پل فلزی روگذر عابر پیاده

افزایش تعداد پل‌های هوایی قوچان در دستور کار قرار گرفت

 

خبرگزاری تسنیم: رئیس شورای شهرستان قوچان گفت: با توجه به اهمیت و حجم ترافیک بالا در بلوار امام رضا(ع) به عنوان شاهراه آسیایی و محل گذر زائران حضرت رضا (ع) مخصوصا در ایام تعطیل احداث ۳ عدد پل در این مسیر به تصویب شورای محترم رسید.  

اسدالله قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قوچان اظهار کرد: نصب پل‌های هوایی در کاهش آمار تصادفات و افزایش ایمنی تردد عابران پیاده بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: بر این اساس یکی از برنامه‌های اولویت دار شورای اسلامی شهر قوچان احداث پل‌های هوایی عابر پیاده در نقاط مختلف سطح شهر است.

قاسمی تصریح کرد: برای احداث پل‌های هوایی عابر پیاده در مرحله اول شورای اسلامی با همکاری کار‌شناسان مربوطه  مطالعات لازم را انجام داد و برطبق  نیازسنجی و مکان یابی برای نصب این پل‌ها در سطح شهرستان برنامه ریزی شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت و حجم ترافیک بالا در بلوار امام رضا(ع) به عنوان شاهراه آسیایی و محل گذر زائران حضرت رضا (ع) مخصوصا در ایام تعطیل احداث 3 عدد پل در این مسیر به تصویب شورای محترم رسید.

رئیس شورای شهرستان قوچان اظهار کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری قوچان و با پیگیری‌های مستمر شورای اسلامی در سه نقطه بلوار امام رضا مقابل موزه مردمشناسی، ابتدای بلوار ارتش، میدان ورزش اجرا  می‌شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا مدتی است که سازه‌های پل‌های مذکور توسط بخش خصوصی آماده و به محل‌های نصب حمل شده‌اند.

قاسمی با تشکر از پیگیری خبرنگار تسنیم در مورد تاخیر در نصب این پل‌ها گفت: چون بخش خصوصی از بیرون شهرستان متولی این کار است همچنین به دلیل شرایط ناپایدار جوی، نصب این پل‌ها با تاخیر همراه شد.

وی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده ظرف مدت 20 روز آینده عملیات تکمیلی پل‌ها انجام می‌شود.

رئیس شورای شهرستان قوچان تصریح کرد: شهروندان قوچانی به زودی می‌توانند جهت دسترسی ایمن از عرض این محور از این پل‌ها استفاده کنند.

قاسمی اظهار کرد: این محور به عنوان یکی از معابر شریانی درجه یک در مطالعات جامع تعریف شده است و با افزایش سرعت خودرو‌ها روبرو است و با احداث این پل هوایی عابر پیاده عبور عرضی عابران پیاده به صورت ایمن فراهم می‌شود.

وی گفت: حجم ترافیک بالا، عبور وسایل نقلیه سنگین و عمر بالا سبب از بین رفتن روکش  آسفالت در بعضی از نقاط این محور شده است که نارضایتی همشهریان و مسافران امام رضا(ع) را در برداشته است، در جلساتی که شورای اسلامی و شهردار محترم با مدیر کل راه و شهرسازی استان داشته مقرر شد در طرحی مشارکتی روکش آسفالت این محور نیز به زودی تعویض شود.

تاریخ ارسال: یکشنبه 18 خرداد 1393 ساعت 14:24 | نویسنده: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.