پل عابر پیاده

همه چیز درباره پل فلزی روگذر عابر پیاده

مناسب نبودن پل عابر پیاده خیابان آبشار اصفهان برای عبور معلولان

اصغر فیاض در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به مناسب‌سازی شهری برای معلولان جسمی و حرکتی اظهار کرد: شهرداری اصفهان تاکنون اقدامات خوبی در زمینه مناسب‌سازی معلولان انجام داده است، اما برخی از این مناسب‌سازی‌ها نیاز به تکمیل دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود که مناسب‌سازی تمام اماکن عمومی طراحی شود تا تمام افراد معلول اعم از نابینایان، معلولان جسمی و حرکتی بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: ساختمان داخلی بهزیستی استان اصفهان به نحوی طراحی شده است که تمام معلولان بتوانند از آن استفاده‌ کنند.در خیابان آبشار دوم که مجتمع نابینایان هفت تیر و انجمن اسلامی نابینایان بهزیستی است به دلیل مراجعات بسیار شهرداری پل عابر پیاده‌ای در این قسمت احداث شده که هر چند در راستای مناسب‌سازی معلولان بوده، اما این پل به صورت پله‌ای و فاقد پله ‌برقی است.

فیاض با تاکید بر اینکه در این قسمت از خیابان آبشار و به دلیل وجود مجتمع نابینایان، معلولان جسمی و حرکتی بسیاری در حال تردد هستند، گفت: این پل باید به نحوی طراحی می‌شد که خطوط  پله‌ها، پله برقی باشد تا نابینایان و معلولان جسمی و حرکتی به راحتی بتوانند از عرض خیابان عبور کنند.

وی با بیان اینکه در مجتمع نابینایان خیابان آبشار، حدود 4 هزار پرونده نابینایی وجود دارد که روزانه نزدیک 200 نابینا به این مرکز مراجعه کنند، بیان کرد: برخی از این نابینایان مشکلات جسمی و حرکتی دارند و نمی‌توانند با وجود مشکل نابینایی از پله‌های پل عابر پیاده عبور کنند، ضمن اینکه عبور از عرض خیابان بدون استفاده از پل نیز برای نابینایان حادثه‌آفرین است.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان اضافه کرد: از شهرداری منطقه مربوطه درخواست می‌شود که چاره‌ای برای عبور نابینایان در ابتدای بلوار آبشار در مقابل مرکز هفتم تیر بهزیستی شود.

وی اظهار کرد: تمام معلولان نیاز به استفاده از دستگاه دولتی دارند و اگر در هنگام مراجعه به این ادارات دچار حادثه‌ای شوند، مسئول هستند.

 

93/03/18 - 10:55 

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 21 خرداد 1393 ساعت 07:38 | نویسنده: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.